• Gala NEWS

Produkt Innowacyjny 2021 – wyniki konkursu


Nagrody główne w 17. edycji konkursu Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji otrzymały firmy Glopack, EV Fleet i Team Viewer. Laureatów poznaliśmy podczas jubileuszowej Gali Logistyki, Transportu i Produkcji, w obecności przedstawicieli największych firm branży logistycznej.

Celem konkursu niezmiennie jest wyłanianie wyróżniających się produktów i usług, które wspierają pracę działów logistycznych i transportowych. Przy ocenie nadesłanych pomysłów Kapituła bierze pod uwagę ich technologiczną i rynkową innowacyjność, korzyści, jakie nowe rozwiązania mogą przynieść klientom, a także aspekty środowiskowe.

Podczas uroczystości wręczone zostały również nagrody i wyróżnienia laureatom badań Operator Logistyczny Roku 2021 oraz Supply Chain Designer, a także firmom nagrodzonym w poprzedniej edycji konkursu.


PRODUKT INNOWACYJNY DLA LOGISTYKI, TRANSPORTU I PRODUKCJI 2021

NAGRODY GŁÓWNE

Glopack za wzmocnioną folię stretch z paskami zabezpieczającymi

W stosunku do standardowych folii dostępnych na rynku, każdy metr nagrodzonej w konkursie folii firmy Glopack posiada trzykrotnie większą wytrzymałość poprzez dodanie pasów foliowych oraz 2-3 razy zmniejszoną wagą metra, co przekłada się na zmniejszone zużycie folii od 30 do nawet 70%. Jedna warstwa folii wzmocnionej równa jest trzem warstwom folii zwykłej. Poprzez zastosowanie pasów wzmacniających, zwiększona została wytrzymałość folii na przebicia, przedarcia, przy znacząco zredukowanej wadze jednego metra folii i zachowaniu jej ekologicznych oraz ekonomicznych walorów. Dzięki wzmocnieniu może być stosowania do pakowania niewymiarowych gabarytów, czy też ładunków typu blacha, kostka brukowa i ładunków, które wymagają szczególnego zabezpieczenia.


EV Fleet za SmartVan IoT – Mobile API

Firma EV Fleet zbudowała, na bazie elektrycznego samochodu dostawczego Mercedes-Benz eSprinter, inteligentny samochód, dysponującym własnym systemem operacyjnym, pozwalającym na pełną integrację z systemami klientów. Dane generowane przez SmartVan IoT – Mobile API posłużą do przygotowania analiz, niezbędnych do optymalizacji procesów logistycznych w dystrybucji miejskiej. Jednym z innowacyjnych rozwiązań jest MATRIX-3D RFID Identification System. Oprogramowanie to pozwala m.in. na wizualizację specjalnie zaprojektowanej przestrzeni ładunkowej samochodu.


TeamViewer za TeamViewer Frontline xPick

System xPick firmy TeamViewer umożliwia szybką, wizualnie sterowaną kompletację — z wolnymi obiema rękami —zmniejszając liczbę błędów. Kontrola produktów, skanowanie kodów kreskowych, czy możliwość zamiany mowy na tekst do wykorzystania w dokumentacji oraz inne etapy przepływu pracy pomagają wykonywać zadania szybciej, dokładniej i w sposób spójny. xPick to w pełni konfigurowalne rozwiązanie rzeczywistości rozszerzonej, które cyfryzuje procesy kompletacji za pomocą m.in. inteligentnych okularów.


.

Zwycięzców wyłoniła Kapituła w składzie: dr Mirosław Antonowicz, profesor Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie; Łukasz Chmaj, audytor, konsultant i trener; Peter Duwel, właściciel XTL Consulting; dr hab. Aleksandra Laskowska-Rutkowska, profesor Uczelni Łazarskiego, dyrektor Centrum Logistyki i Innowacji w Uczelni Łazarskiego; dr hab. Jana Pieriegud, ekspert w obszarze transportu, logistyki i cyfryzacji; prof. dr hab. Maciej Szymczak, prorektor do spraw rozwoju i współpracy z otoczeniem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu; Grzegorz Urban, Executive Director, Transport & Logistics w firmie PwC i Kinga Wiśniewska, redaktor prowadząca Eurologistics.

Gratulujemy wszystkim laureatom!